Co warto wiedzieć o naturalnych kosmetykach marki Iossi

Naturalne substancje pochodzenia roślinnego są cenionymi i chętnie wykorzystywanymi składnikami kosmetyków. Olejki z pestek i nasion, ziołowe ekstrakty czy wyciągi z kwiatów i owoców odżywają i regenerują skórę, a brak szkodliwych związków sprawia, że takie produkty polecane są również osobom o cerze problematycznej lub skłonnej do podrażnień. Polska marka Iossi kładzie nacisk na wysoką jakość użytych do produkcji kosmetyków komponentów. Czym jeszcze charakteryzują się wyroby firmy?

Dary natury, czyli bogactwo cennych składników

Inspiracją dla produktów Iossi są dary natury, czyli pielęgnacyjne właściwości substancji pochodzących z różnych części roślin. Komponenty pochodzą zarówno z polskich upraw, jak i etycznych hodowli znajdujących się w innych krajach. Co więcej, najlepszej jakości składniki importowane są z kontynentów tak odległych, jak Ameryka Południowa czy Australia. Receptury łączą w sobie tradycyjne, przekazywane z pokolenia na pokolenie sposoby na zachowanie pięknej cery, z najnowszymi osiągnięciami nauki i techniki. Dzięki temu wyroby marki Iossi są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Kosmetyki naturalne wolne są od potencjalnie szkodliwych czy drażniących substancji, takich jak konserwanty, parabeny, oleje mineralne czy produkty ropopochodne. Dzięki temu polecane są zarówno osobom o skórze normalnej, jak i tym o cerze skłonnej do przesuszeń, podrażnień czy alergii.

Kosmetyki dla każdego

Poza godnymi uwagi składami, produkty Iossi wyróżnia również piękny zapach. Jest on zasługą używanych w produkcji olejków eterycznych. Dobierane są one przede wszystkim pod kątem konkretnych potrzeb skóry, jednak ożywczy, naturalny aromat stanowi miły bonus. W składach kosmetyków znaleźć można również cenione, bogate w witaminy i odżywcze substancje komponenty, takie jak masło shea, ekstrakty z dzikiej róży i aceroli lub olejki jojoba oraz z awokado. W ofercie marki Iossi znaleźć można zarówno serie przeznaczone do pielęgnacji twarzy, jak i całego ciała oraz włosów. Nie brak również propozycji skierowanych do mężczyzn, a także kobiet w ciąży lub mam niemowlaków. Atestowane składniki stanowią gwarancję, że kremy i mleczka są bezpieczne nawet dla delikatnej skóry.